Policjanci zespołu wywiadowczego zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Siennica, który posiadał w kieszeni spodni torebkę z białym proszkiem. Okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzut karny. Przyznał się do niego i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci zespołu wywiadowczego patrolowali przed kilkoma dniami przydzielony rejon służbowy. W pewnej chwili zauważyli jadącą mazdę. Policjanci mieli podejrzenia, że kierujący może posiadać środki zabronione.

Funkcjonariusze ruszyli za mazdą i zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Podczas interwencji, 27-letni kierujący zachowywał się wyjątkowo nerwowo. Wywiadowcy dokładnie sprawdzili zawartość kieszeni w odzieży tego mężczyzny. Okazało się, że w kieszeni spodni miał torebkę z białym proszkiem. Substancja została zabezpieczona.

Policjanci sprawdzili narkotestem biały proszek, była to amfetamina. 27-latek usłyszał w tej sprawie zarzut karny posiadania narkotyku. Przyznał się do niego i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Musi także pokryć koszty postępowania.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki, autor: st. asp. Marcin Zagórski
www.kppminsk.policja.waw.pl