Na drogach w całej Polsce ruszył kaskadowy pomiar prędkości. Pomiary będą się odbywały w terenie zabudowanym i poza nim. Akcja potrwa dzisiaj do godz. 22.00.

Kaskadowy pomiar prędkości zaplanowano na dzień dzisiejszy ( 09.07. na terenie całego kraju w godzinach 6-22. W tym czasie na drogi w całej Polsce wyjedzie ponad 5 tys. policjantów, którzy będą kontrolowali prędkość pojazdów w terenie zabudowanym i poza nim. Kontroli najczęściej można się spodziewać w miejscach, gdzie dochodzi do wypadków drogowych i tam, gdzie kierowcy stale przekraczają prędkość.

Kontroli można się spodziewać zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Musimy mieć świadomość, że jeśli w jednym miejscu miniemy patrol nie znaczy, że za pół kilometra czy za kilometr nie spotkamy kolejnego. Dodatkowo nie wiemy, czy nie jedzie za nami samochód z wideorejestratorem.

Kaskadowy pomiar prędkości oznacza, że kontrola odbywa się w tym samym czasie na kilku odcinkach drogi. Mogą w niej brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policji. Często takie kontrole odbywają się na krótkim odcinku drogi. Celem akcji jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo na drodze.

źródło: KMP w Siedlcach, autor: kom. Agnieszka Świerczewska
www.mazowiecka.policja.gov.pl