Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w m. Derewiczna na DK-63. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Duster potracił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Pomimo prowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:30 w miejscowości Derewiczna, gm. Komarówka Podlaska na DK-63. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Duster, 55-letni obywatel Ukrainy, najechał na jadącego w tym samym kierunku nieoświetlonego rowerzystę. Kierującym jednośladem okazał się 57-letni obywatel Rosji zamieszkujący na terenie gminy Wohyń. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczone zostało w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

W chwili zdarzenia kierujący renault był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

źródło: Policja Lubelska / KPP Radzyń Podlaski, autor: P. M.
www.lubelska.policja.gov.pl