Radzyńscy kryminalni ujawnili kilkadziesiąt gramów amfetaminy i marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone podczas przeszukania jednej z posesji w Radzyniu Podlaskim. 18-letni właściciel narkotyków dzisiaj został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna odpowie również za udzielanie narkotyków. Posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji doszło w miniony poniedziałek na terenie Radzynia Podlaskiego. Radzyńscy kryminalni weszli na teren jednej z posesji. Z posiadanych informacji wynikało, że zamieszkujący ją 18-letni mężczyzna posiadać może środki odurzające.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 30 gramów amfetaminy oraz kilkanaście gramów marihuany. Narkotyki znajdowały się w metalowej szkatułce umieszczonej w garażu użytkowanym przez mężczyznę. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi zatrzymali również 21-latka z Radzynia Podlaskiego, który nabywał nielegalny towar.

18 i 21-latek zatrzymani zostali do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. 18-latek usłyszał zarzuty, posiadania i udzielania środków odurzających, natomiast 21-latek zarzut posiadania narkotyków. Dzisiaj sąd na wniosek prokuratury i policji podjął decyzję o tymczasowym areszcie 18-latka na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źród lo: Policja Lubelska / KPP radzyń Podlaski, autor: P. M.
www.lubelska.policja.gov.pl