Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze sokołowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Mundurowi przypominają, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje.

W piątek tj. 8 marca br. w Sokołowie Podlaskim na ul. Wesołej, funkcjonariusze sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 27- letniego kierującego samochodem osobowym marki Volvo. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 73 km/h w terenie zabudowanym. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi ukarali kierującego mandatem karnym i punktami karnymi oraz zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

źródło: KPP Sokołów Podlaski
www.mazowiecka.policja.gov.pl