Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. Mirosława Jedynaka, władz samorządu lokalnego oraz przedstawicieli miejscowych urzędów i instytucji podczas spotkania realizowanego w ramach projektu pn. „ Wspieranie środowiska – poprawa efektywności energetycznej w Policji” miało miejsce przekazanie nowego radiowozu marki Opel Mokka łosickim policjantom.

Zakup oznakowanego radiowozu był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu samorządów lokalnych a w szczególności Urzędu Miasta i Gminy Łosice, który przeznaczył na ten cel 30 tysięcy złotych. Pozostała kwota została wyasygnowana przez Starostwo Powiatowe w Łosicach, Urząd Gminy Olszanka i Urząd Gminy w Huszlewie. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 85 tysięcy złotych i w 50% został sfinansowany przez władze samorządowe, pozostałe środki pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji.

Komendant insp. Dariusz Borkowski serdecznie podziękował samorządowcom za pomoc finansową przy zakupie pojazdu podkreślając dobrą współpracę Policji z władzami samorządowymi i zapewnił, że dzięki temu policjanci jeszcze sprawniej i szybciej dotrą do miejsc, gdzie ich interwencja będzie potrzebna. Radiowóz będzie wykorzystywany do codziennej służby przez policjantów prewencji.

źródło: KPP Łosice
www.mazowiecka.policja.gov.pl