W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło wielu do zdarzeń drogowych Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę do kierujących maszynami rolniczymi.

09 sierpnia w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego znajdując się w stanie nietrzeźwości (ponad 3 promile alkoholu) kierował pojazdem marki VW oraz zderzył się lusterkami z pojazdem marki Fiat. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Łochowie.

11 sierpnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Hyundai. Nikt nie doznał obrażeń.

12 sierpnia w m. Łochów mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki VW na prostym odcinku drogi nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania pojazdu marki Renault w wyniku czego doszło do zderzenia się tych pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

13 sierpnia w m. Orzechów, gm. Wierzbno mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus podczas prac polowych uderzył w kombajn marki New Holland. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Kazimierzów gm. Stoczek mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Bizon nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Opel w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

13 sierpnia w m Pniewnik mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW wykonał nie prawidłowo manewr wyprzedzania i uderzył w skręcający w lewo pojazd marki Renault. Nikt nie doznał obrażeń.

15 sierpnia w m. Grębków obywatel Ukrainy, znajdując się wstanie nietrzeźwości (blisko 3 promile alkoholu), kierował skuterem marki Lingben, spowodował kolizję przewracając pojazd. Przewożony pasażer doznał obrażeń. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Węgrowie.

W tym samym dniu w m. Liw mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Skoda w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierująca Audi doznała obrażeń. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

źródło: KPP Węgrów, mł.asp. Monika Księżopolska