W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

04 stycznia w m. Węgrów obywatel Ukrainy, kierując pojazdem ciężarowym marki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem Skoda. Nikt nie doznał obrażeń.

05 stycznia w m. Liw mieszkaniec pow. Węgrowskiego, kierując pojazdem marki Citroen, że nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki Rover w następstwie czego zjechał on na przeciwległy pas i uderzył w pojazd marki Citroen w następstwie czego zjechał on na przeciwległy pas i uderzył w pojazd marki Citroen, który z kolei uderzył w bramę jeden z posesji. Nikt nie doznał obrażeń.

06 stycznia w m. Łochów doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący pojazdem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi ciężarowemu marki Scania w skutek czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierujący pojazdem ciężarowym nie doznał obrażeń natomiast kierujący Audi oraz dwoje pasażerów trafiło do szpitala. Niestety czwarta osoba z tego pojazdu poniosła śmierć na miejscu. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzane przez KP w Łochowie.

08 stycznia w m. Mrozowa Wola doszło do potrącenia pieszego, przez kierującego pojazdem marki Ford, sprawca zbiegł z miejsca. Pieszy doznał obrażeń ciała. W toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili kierującego wskazanym pojazdem. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KP w Łochowie.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach

źródło: KPP Węgrów, autor: mł.asp. Monika Księżopolska
www.mazowiecka.policja.gov.pl